Bez kategorii    Zapraszamy na spotkanie poświęcone myśli i działalności Sir Rogera Scrutona

Zapraszamy na spotkanie poświęcone myśli i działalności Sir Rogera Scrutona

W dniu 3 marca br. o godzinie 16:00 w siedzibie Przemyskiego Klubu Europy Europa Karpat odbędzie się spotkanie poświęcone myśli i działalności Sir Rogera Scrutona . W spotkaniu udział wezmą Jego przyjaciele, m.in.:
prof. Zdzisław Krasnodębski, Marek Matraszek, Jacek Karnowski, a także prof. Ryszard Legutko, dr bab. Maciej Szymanowski, którzy przybliżą nam postać, filozofię i działalność tego wybitnego intelektualisty.
Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu!


27 lutego br. przypada 80. rocznica urodzin nieżyjącego już Sir Rogera Scrutona, wybitnego brytyjskiego myśliciela, klasyka konserwatyzmu, przyjaciela Polski i Polaków; człowieka wielu talentów: filozof i publicysta, znawca architektury i powieściopisarz, a także twórca dwóch oper. W czasach komunistycznych wspierał opozycję demokratyczną w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, za co w 2016 roku został odznaczony medalem „Odwaga i Wiarygodność” podczas Kongresu Polska Wielki Projekt, a w 2019 r. otrzymał z rąk prezydenta Andrzeja Dudy Order Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. Roger Scruton kilkukrotnie odwiedził Polskę, w tym Przemyśl, stając się także intelektualnym mentorem tutejszego środowiska opozycyjnego lat 80.

Skip to content